Onbemande bibliotheek in Uithuizen populair bij vroege vogels — Open+ succesvol na eerste jaar
Een jaar geleden zette de bibliotheek in Uithuizen een primeur neer: als eerste bibliotheek van Biblionet in Groningen opende zij haar deuren buiten de normale openingstijden. Dankzij het systeem Open+ kunnen bezoekers nu 24/7 naar binnen om boeken te lenen en in te leveren — zonder dat daar een medewerker aanwezig hoeft te zijn.
Nu, een jaar later, blijkt er een interessant patroon uit de gegevens: veel gebruikers komen helemaal niet ’s avonds laat, maar juist in het vroege ochtenduur. De vroege vogels uit Uithuizen en omgeving hebben dit systeem aardig omarmd!
Het concept van Open+ is een succes gebleken. Het stelt buurtbewoners in staat om op hun eigen moment langs te gaan — handig voor wie voor het werk de deur uit gaat of gewoon graag in alle vroegte een boek wil ophalen.

Bron: RTV Noord
→ Lees het volledige artikel op RTV Noord
Dit bericht is overgenomen van RTV Noord met bronvermelding. Alle rechten berusten bij RTV Noord.
Oorspronkelijk gepubliceerd op: 14-0
Ben je al lid van Mijn Stedum? Als lid ontvang je meldingen bij nieuws uit het dorp, kun je artikelen opslaan en reageren op berichten. Aanmelden is gratis en binnen een minuut geregeld.
